Rezerviši
Hotel Palisad Zlatibor

Galerija Miladina Lekića

Galerija Miladina Lekića nalazi se u selu Šljivovica pored magistralnog puta Užice-Višegrad. U galeriji se nalaze izložena umetnička dela ovog talentovanog samoukog vajara i drvorezbara. Koristeći motornu testeru, dleto, čekić i turpije, Miladin Lekić stvara neverovatne skulpture najčešće od drveta oraha, duda i hrasta. U sklopu galerije možete posetiti i atelje u kome se realizuju figure.

Foto: miladinlekic.com

Najveću pažnju među njegovim delima privlače figure seljaka čije se dimenzije kreću od 30 centimetara do čak 2 metra. Međutim, ni ikone i drveni kovčezi ne zaostaju originalnošću i lepotom. Figure isklesane rukom ovog samoukog umetnika krase mnoga etno sela i mogu se videti u Sirogojnu, Zlatokusi, Kremnima, Mokroj Gori, manastiru Rači, dok se figura magarca i seljaka nazvana "Zlatiborski brz voz" nalazi u vlasništvu našeg najuspešnijeg tenisera Novaka Đokovića.

Foto: Turistička organizacija Zlatibor

Promo Ponude

Romanticni paket 2025

Romanticni paket 2025

Za Vas smo pripremili: •Gratis termin sauna i jacuzzi za dve odrasle osobe 45 min •Tanjir voća u sobi •Besplatan boravak za decu ... Više
po osobi dnevno OD 5.856 DIN
15.01.-25.12.
20 %
LETO U PALISADU 2025 FIRST MINUTE

LETO U PALISADU 2025 FIRST MINUTE

Iskoristite posebnu pogodnost za rezervacije do 15. jula i uživajte u odmoru na Zlatiboru uz popust od čak 30%. Paket obuhvata: ✅ Minimum 3 ... Više
po osobi dnevno OD 4.732
01.08.-31.08.
30%